úterý 23. června 2026

🍽️Okénko do kuchyně 584.

Polívku si dnes dáme uzenou ... 
... s kroupami, vajíčkem 
a zeleninou.
Volí oko s bramborem.
 Pepanova porce. Mi stačila polívka.
Vepřový plátek na žampionech, rýže, zelenina.
Rybí filé na másle s bramborem a salátem.
Koprovka s bramborem a vajíčkem.
Tu máme moc rádi v létě bývá hodně často.
Nejvíc si na ní pochutnám, když ji jím z hlubokého talíře, lžíci.
Karbanátek, brambory a mirabelkový kompot.
Tentokrát je to hodně bramborové, 
ale my to tak v létě máme, na knedlík není chuť.
Letos už jsme maso grilovali na Matyho osmnáctinách, 
ale grilovaná kuřata byla letos poprvé.
Cérky na rožni začínají vonět ...
... už chytají barvu..
No a tady už jsou k nakousnutí.
Někdo stehýnko ... 
... někdo křidýlko.
Vypořádali jsme se s tím raz dva.
Pošmákli si i kožušci.
Pejsek Tomi od sousedu taky nepřišel zkrátka.
Žízeň byla veliká, není divu v tom vedru.
Večer jsem zjistila, 
že jsem zapomněla v ledničce dvě krabičky se zeleninou.
To je u nás pravidlem, že obvykle na něco zapomeneme,
 většinou je to nějaký salát. 
Nikoho to nenapadlo, protože jsme ke kuřeti, 
měli ještě zavařené okurky.
Zeleninu jsem použila teda  druhý den, jako oblohu k obědu. 
Jogurtový koláč s tvarohem a jahodami.
Príma úterní den
a děkuju všem, kdo i v těch vedrech přišel na můj blog. 
🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️

pondělí 22. června 2026

🍒Pro lepší náladu + výročí

Když jsem si zakládala blog,
ani ve snu by mě nenapadlo, že tu budu slavit 12 let.
A je to TADY právě dnes mám výročí.
🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

🍒
🍒
🍒

🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

neděle 21. června 2026

💖Z Kožuškova

💕
Pokaždé když vejdu do obýváku, 
vidím na polštářku Brundu i když vím, že tam není a nikdy už nebude.
Potahy i zbylé polštářky jsem hned druhý den vyprala ...
A život, jde dál ...💞
😺😺😺😺😺😺😺😺😺😺😺😺😺😺😺

Dnes máme první, oficiální letní den 
i počasí tomu už dva dny nasvědčuje
🌞🌞🌞
Cvalíček si drží fleka, aby mu tam nikdo nesednul.
Jonáškovi se nějak na stole v pergole zalíbilo ...
Bětušce se to vůbec nelíbí ...
Jonášek teda ustoupil i když byl ještě rozespalý ...
... Bětušku pustil na její místo.
Ranní vyhřívání na sluníčku.
Cvalíček pozoruje Jonáška pod lávkou.
Bětuška u kytek, ví kde ji to sluší.
Ještě ráno za rosy se Cvalíček vydal vedle do zahrady za pejskem Tomim.
Tady už se hledá chládek ...
Každý večer se scházejí před domem.
Bětuška na špalku místo vánočního stromečku.
Tady je aspoň rozhled ...
To je vlastně posezení pro kožušky.
Krásnou neděli  přejeme z Kožuškova 
a děkujeme, že jste se na nás přišli podívat.
Vážíme si vaši návštěvy.
💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

sobota 20. června 2026

🐞🐌Co nám na ...

... zahradě leze či lítá.
Letos tu máme docela dost Slepýšu.
Tyto dva jsem vyrušila, byli do sebe zamotaní.
Mladých Čmeláku máme letos na zahradě opravdu hodně.
Jak je vidět, láká je žlutá barva.
Zavítala k nám Babočka bodláková.
Zatím nic moc, ale bude s ní krásná Beruška.
Na polštáři v pergole se mi dva dny vyvalovala Travařka hlínožlutá.
Vroubenka smrdutá.
Tyto potvory moc  nemusím, obzvlášť na malinách.
Druhý den zasvítilo sluníčko, 
Vroubenka si lebedila.
Velkým Šnekům se u kompostu líbí.
Ve skleníku úřadoval Pačmelák.
Príma sobotní den 
a děkuju všem návštěvám, že jste se u mě zastavili.
🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞🐌🐞