čtvrtek 25. června 2026

🍅Asi ...

... by to chtělo trochu deště.
Zahrádka pořád ještě není moc barevná.
Většina kytek čeká na osvěžení shora z konve to není ono.
Brzy ráno, ještě za chládku jsem vyplela zahrádku😄
Tak veršovat jsem opravdu nechtěla🤭
Hlavně je ten úklid vidět na chodníčkách.
Už do toho praží slunko.
Záhonek po hrachu, 
asi tam ještě nasadím Okurky nakládačky, 
těch není nikdy dost. 
Tady mám venku dvě Okurky polní,
tak to nakládačkám bude vedle nich slušet.
Hrách dozrál v tom vedru během třech dní.
Každé ráno poctivě zalívám skleník 
a všechny rajčata v kyblíkách, cukety,  patizony ...
Letos mám rostlinek rajčat strašně moc,
až se mi bude chtít, tak je spočítám.
Někde už jsem jich sázela dohromady několik, 
tak jako v hranatém květináči.
Měla jsem hodně svých sazeniček a dcera mi ještě donesla další z práce.
 Paní si je tam pěstovala a zbyly ji, bylo ji líto je vyhodit.
 Tak jsem je nasadila, taky jsem je nechtěla vyhodit 
i když jsem měla spoustu svých. 
 Hodně jsem rozdala, ale přesto mi jich tolik zůstalo.
To jsou ty hlavní, kde je mívám každý rok.
Zalívat mi pomáhá Šneček, 
každé ráno už mě čeká na konvi.
Kontroluje mi, kolik mám ještě vody ...

Hned mi jde zalívání rychleji.
Pohodový čtvrteční den.
Neupečte se sluníčko začíná nabírat na síle,
ale o víkendu bude hůř.
Děkuju, že jste se i dnes přišli podívat.
🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅

středa 24. června 2026

🌞Víkend byl ...

... hodně žhavý i malý stín od ručníku na sušáku, 
nebyl k zahození
Nejhorší byla sobota, bylo přes 30°C.
My jsme si ještě přitopili, když jsme grilovali, 
ale o tom jsem už včera psala v okénku.
Mám ráda brzká rána, venku je klid, žádný hluk od sekaček.
Sluníčko teprve vykuje ...
Padne mi zrak na Kleopatřinu jehlu.
Zmetek jeden slizký, tak to on, mi ničí květy.
Nenapadlo by mě, že mu budou chutnat.
 Vlastně, co slimáci nežerou, že?
V noci na sobotu přišla malá bouřka,
 nepršelo dlouho, ale potěšilo mě, že trochu zalilo a pročistil se vzduch.
Opět bude čím doplnit sud u skleníku,
 Pepan nebude muset nosit vodu do sudu až od barelu.
Za chvíli bude zase pařák.
Na květu Řeřichy je spoustu černých broučků.
Zapátrala jsem, je to Blýskáček řepkový.
Živí se pylem a nektarem. Má nejraději žluté květy.
Byl i na květu Poděnky
Květ je uprostřed jako z peříček.
I na Okurce nakládačce jeden snídal.
Slez vytrvalý se mi tu vysemenil sám.
Dvě kupičky sena mi zmokly, nevadí ony zase uschnou,
suším si trávu, jako mulč do skleníku kolem okurek.
Vzpomněla jsem si jak stařenka říkávala:
"Dobré senečko bude pro králíky na zimu, zapršelo do něho."
A když nezmoklo, tak zase:
"Dobré senečko bude pro králíky na zimu, ani do něho nezapršelo."
Začíná zase jeden krásný den.
Děkuju všem za váš čas,
 co jste strávili u mě na blogu
a přeju pohodový den.
🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞

úterý 23. června 2026

🍽️Okénko do kuchyně 584.

Polívku si dnes dáme uzenou ... 
... s kroupami, vajíčkem 
a zeleninou.
Volí oko s bramborem.
 Pepanova porce. Mi stačila polívka.
Vepřový plátek na žampionech, rýže, zelenina.
Rybí filé na másle s bramborem a salátem.
Koprovka s bramborem a vajíčkem.
Tu máme moc rádi v létě bývá hodně často.
Nejvíc si na ní pochutnám, když ji jím z hlubokého talíře, lžíci.
Karbanátek, brambory a mirabelkový kompot.
Tentokrát je to hodně bramborové, 
ale my to tak v létě máme, na knedlík není chuť.
Letos už jsme maso grilovali na Matyho osmnáctinách, 
ale grilovaná kuřata byla letos poprvé.
Cérky na rožni začínají vonět ...
... už chytají barvu..
No a tady už jsou k nakousnutí.
Někdo stehýnko ... 
... někdo křidýlko.
Vypořádali jsme se s tím raz dva.
Pošmákli si i kožušci.
Pejsek Tomi od sousedu taky nepřišel zkrátka.
Žízeň byla veliká, není divu v tom vedru.
Večer jsem zjistila, 
že jsem zapomněla v ledničce dvě krabičky se zeleninou.
To je u nás pravidlem, že obvykle na něco zapomeneme,
 většinou je to nějaký salát. 
Nikoho to nenapadlo, protože jsme ke kuřeti, 
měli ještě zavařené okurky.
Zeleninu jsem použila teda  druhý den, jako oblohu k obědu. 
Jogurtový koláč s tvarohem a jahodami.
Príma úterní den
a děkuju všem, kdo i v těch vedrech přišel na můj blog. 
🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️🍽️