Kočky
v domácnostiZdroj: Internet
Elegantní kočičí přátelé obohacují lidský život. Víte ale jak moc? Kočky jsou rozkošné, když vám věnují svou přízeň, díky tomu se cítíte jako král. Ale mají vliv i na lidské zdraví.
Kočka má vliv na vnitřní vyrovnanost člověka. Díky svému působení eliminuje stres svého pána. Přesně pozná, kdy jej má nechat o samotě, kdy si sednout na jeho klín a začít příst, aby ho odvedla od jiných myšlenek. Tím se člověku navrací sebekontrola, o kterou během stresujícího dne přišel. Těch benefitů pro naše zdraví a pohodu je ale mnohem víc.
1. Jejich přítomnost je pohlazením po duši
Lidé, kteří tráví čas s kočkami nebo koťaty, velmi často uvádějí, že se cítí klidnější a méně rozrušení. Sedmaosmdesát procent majitelů koček, kteří se zúčastnili průzkumu, věřilo, že sdílení jejich života s kočkou zlepšilo jejich celkovou pohodu, zatímco 76 % mělo pocit, že jim jejich kočky pomohly mnohem lépe zvládat každodenní stres. Posezení s uvolněnou vrnící kočkou na konci hektického dne je uklidňující balzám pro duši.
2. Pomáhají předcházet nemocem
Lidé, kteří žijí s kočkami, mají nižší riziko srdečního infarktu. Je to proto, že majitelé koček jsou přirozeně klidnější, lépe zvládají stres a také z tohoto důvodu se odborníci domnívají, že vlastnění kočičího kamaráda je uklidňujícím faktorem pro duševní zdraví člověka. A to v konečném důsledku přispívá i k ochraně zdraví srdečního svalu.
Kojenci, kteří vyrůstají s chlupatými mazlíčky, včetně koček, mají menší pravděpodobnost vzniku alergií a obezity. Vědci vysvětlují, že to může být proto, že kojenci, kteří byli vystaveni takovým zvířatům, měli hojnější výskyt dvou střevních bakterií - ruminococcus a oscillospira –, které mají ochranné účinky na střevní mikrobiom.
3. Zlepšují chování i interakci u dětí s autismem
Kočky také pomáhají zlepšovat chování a sociální interakci u dětí s poruchami autistického spektra, které neumí číst emoce druhých a reagovat na ně. Děti s poruchou autistického spektra, které mají možnost vytvořit si pouto s kočkou nebo kotětem, vykazují lepší chování, protože kočky jim poskytují cennou emocionální podporu.
„Vypadá to, že v rodinách, ve kterých žije dítě s poruchou autistického spektra a zároveň kočka, dochází k symbióze obou. Kočka poskytuje dítěti pouto, pozornost a náklonnost, což je uklidňující,“ shodují se vědci.
4. Kočky mohou zajistit svému majiteli úspěch
Kromě psychologických a fyziologických výhod, které přinášejí, se ukazuje, že kočky mohou také ovlivnit chování člověka a pomoci mu, aby se mu začalo dařit v tom, co dělá.
Kočky mohou také významně přispět k lékařskému výzkumu, protože některé zdravotní problémy, které je postihují, jsou velmi podobné těm, které mohou někdy postihnout lidi.
Zdroj:Internet
🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈🐈
Ahoj Libuško,to je hezké čteni máme čtyři chlupáček Berta chodí jen k večeři jinak se toulá po lese Micka, když jsou tu jednu chataři,kteří mají rádi kočičky tak je u nich a ty si ji tam hýčkají,ale v zimě se oba drží doma.Hopìk a Lumík (je to sice kočička,ale lumpice)objevili se tu jako úplně malá divoká koťátka,Lumpik je letní,ale Hipíka jsme našli v zimě strašně se bál dalo to práci než nám začal věřit a ty jsou věrní jsou pořád s námi jsme moc rádi, že je máme.Preji krásný den Iveta
OdpovědětVymazatVěřím, že kde se drží kočky, tam jsou dobří lidé. A kočičky jim pomáhají žít, jak je tu pěkně napsané. Na vsi jsme měli vždycky černé KOČIČKY, jen naposledy mourka. Zde v Brně žádné nevidím, možná jsou v bytech nebo v okolí v domech, zato psů, dobře vychovaných, je zde dost. S nimi musí majitelé na vycházky a i to jim přispívá ke zdraví - myslím všem ;-)))
OdpovědětVymazatDěkuju moc za komentáře🌻
OdpovědětVymazat