středa 3. června 2026

🌼Minulý ...

... týden jsem posekla, vlastně dosekla okraje na které se Pepan vybodl. 
Kočku s vodou je konečně vidět.
I šnek s žábou si oddechli, že nemusí natahovat krky.
Kameny se opět víc usmívají.
A trpaslíci ? Ti mají nové čepičky.
V sobotu nám párkrát zapršelo,
Krásně jemně, zahrádka ožila, nemusela jsem zalívat.
Využila jsem chladnější počasí a déšť.
Šla jsem uklidit do skleníku. 
Vyplela jsem a navázala provázky na okurky a papriky.
Zatím to tam není nic moc, ale okurky už vylezly, 
 papriky jsou sice malé, ale začínají kvést. 
V rohu chodníčku jsem chtěla utrhnout plevel, 
ale byl tam schovaný Střevlík.
Pořád jsem mu říkala, ať sedí na místě nebo ho zašlápnu,
 ale neposlechl, tak jsem udělala dobrý skutek 
a hodila ho nahoru na záhonek.
Sud u skleníku je zase plný dešťovky z plachty na bazénu.
V sobotu nám s přestávkami pršelo taky celý den.
V neděli bylo krásně a v pondělí opět déšť s přestávkami. 
Tak se nám to v poslední době střídá a to je fajn. 
Včera bylo opět sluníčko, byla jsem na výletě 
 a dnes má zase odpoledne pršet, zatím je krásně, nic nenasvědčuje tomu, 
že přijde déšť. Když opravdu zaprší, bude odpočinkové odpoledne bez práce.
Zalito máme, můžu se zase pustit s chutí do pletí.
Mějte príma středeční den
a děkuju, že jste přišli na můj blog.
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

5 komentářů:

  1. Tak to u nás tedy takhle neprší. Jen část jedné noci byla deštivá, takže jeden den jsem nezalévala, včera už jsem musela. Dnes by mělo pršet, nebe je spíš do šeda, ale zatím to na nějaké kapky nevypadá.
    Klidný den, Libuško !
    Hanka

    OdpovědětVymazat
  2. U nás prší, takový jemný, zahradnický, ale díky za něj. Do hloubky to nebude. Ale psíkovi se ven nechtělo. Musel. Pozdravy do Kožuškova... Alena

    OdpovědětVymazat
  3. Přeháňkové počasí je teď hodně potřebné. Neškodí, napájí přírodu, je čas na úpravy dekorací jinde. Máte to tam pěkné 😁

    OdpovědětVymazat
  4. Po dešti zhrádky krásně ožijí. Já jsem v pátek krásně uklidila, vyplela, posekala a kochala se. Pak jsme měli nějaké pochůzky po doktorech nebo zase pršelo a zítra asi také bude pršet, tak pojedeme až v pátek a to už bude tráva zase na sekání. Ve skleníku máš i krásný salát. Na salátek si já ještě musím počkat. Dopufám, že mi ho nyní v těch deštivých dnech nespásli slimáci. hezký den.

    OdpovědětVymazat
  5. Děkuju všem za milé komentáře🌻

    OdpovědětVymazat

Jste hodní,
že jste si udělali čas a napsali mi komentář :-)

Jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.