Uncle bens
(Cuketová majda na topinky, pod maso ...)
Recept na přání Alenky.
1kg cukety
1kg cibule
1kg papriky
650g kečupu
(loni jsem se spletla a přidala ještě rajčata,
vůbec to omáčce neuškodilo,
jenom mi bylo divné, že ji mám víc než obvykle.)
🍅
Všechno nakrájet a uvařit.
Vařím do poloměkka, protože naplněné sklenice ještě zavařuju.
Pak přidáme:
5 polévkových lžic Worcesteru
5 lžic Sojové omáčky
1 lžíce soli
1 lžíce cukru
1/4 litru oleje
🫑 🍅🫑🍅🫑🍅🫑🍅🫑🫑🍅🫑🍅🫑🍅🫑
Teď se mrkneme do skleníku.
Poučena z loňského roku, kdy jsem měla ve skleníku prales,
jsem se na netu podívala na rady zkušených zahradníku.
Když člověk vidí video, líp si to zapamatuje.
Nikdy jsem před tím nepěstovala papriky, tak jsem ani nevěděla, jak mají být vysoké.
Už nevím, co to bylo za odrůdu, ale každý říkal, že je mám hodně vysoké.
Naopak letos je mám nizoučké až moc.
Zjistila jsem, že je to v pořádku, tato odrůda je nízká.
Jsou prťavé a je na nich už teď spousta paprik.
Červené Papriky, co jsem měla i loni jsou vyšší.
Semínka jsem opět vybrala z balených, červených, dlouhých paprik,
co kupujeme v supermarketu.
Na Okurkách salátovkách vyštípávám zálistky,
kde je místo, jeden nechám, ale hned za první okurkou na zálistku zkrátím.

protože pěstované venku nám chutnají víc.
Za nimi je, na podzim zasetý kopr, už je u stropu.
Dám ho pryč a naseju nový.
a děkuju za návštěvu.
🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼




Děkuji moc za recept, píšu si. Jsem taková rokycanská Marila..., ob den je zavařovací hrnec v pozoru, láteřím u toho, ale pak jsem během roku ráda, že jsem se donutila, protože vše přijde vhod. Papriky jsou krásné, stejnou odrůdu má asi i sousedka, včera jsem je obdivovala. Pozdravy do Kožuškova... Alena
OdpovědětVymazatAlenko, taky mívám zavařovací hrnec furt v provozu. U nás asi žádné ovoce na zavařování nebude. Angrešt upeklo sluníčko, jablka nebudou, borůvky dávám do mrazáku. Ale ve sklepě je ještě všeho dostatek z loňska🥰
VymazatDnes poprvé mi přišlo milé, že je tvůj blog i fotografování opravdové. Reakce s receptem je jako bys to povídala do telefonu. I ten dozrálý kopr jsem zažívala, ten jsem ještě využila ke sterilované zelenině. Ať se daří 😊
OdpovědětVymazatKitty, část ostříhaného kopru už mám v mrazáku, jak budu zavařovat okurky, přijde vhod🥰
VymazatRecept určitě využiju, protože cukety se snaží.
OdpovědětVymazatPěkný den ! Bude tedy opět pěkně žhavý.
Han-ka