neděle 28. června 2026

💖Z Kožuškova

Začneme trošku akčně.
Bětuška, si našla novou oběť, kterou hodlá provokovat.
Na pergole na střeše slyším rachot a vrčení.
Jonášek je docela naštvaný, že ho Bětka otravuje.
Bětuška nedbá, ale Jonášek toho má tak akorát dost.
Neposlechla, furt do Jonáška dloubala.
Tomu došla trpělivost, pacičky se mu jenom kmitaly,
Bětka dostala pořádně nafackováno.
Facky ji probraly, ustupuje.
Vítěz 🏆
Ale Bětuška tu potupu tak nenechá.
Nezdá se to, ale už tajně kuje plány.
Ranní kocouří idylka.
Pitný režim je důležitý, to Cvalíček ví.
Pacičky na stupínek.
Mají svoje misky a kastrolky po celé zahradě.
A honem zase do chládku.
Jonáška něco zaujalo ...
Hledá, kde by našel trošku slušný chládeček.
No, tak nic moc, ale dobrý ...
Tady je to to pravé, 
 vlevo se válí v chládku Cvalíček 
a napravo pod Zlaticí sní svůj věčný sen Brunďulka ...
Bětuška se válí na lavičce,
 tady už je chládek, svítí tu sluníčko jenom ráno.
Večer jsou z toho vedra utahaní ...
Na Cvalíčkovi je to hodně vidět.
Jonášek letní večery tráví venku na stole.
Bětuška zase v průvanu na okně.
Je tak huňatá, že to ani necítí.
Príma neděli, dnes bude počasí hodně drastické,
jsem ráda, že jste přišli i v takovém horkém počasí
až k nám na Valašsko.
💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

4 komentáře:

  1. Došla jsem... ráno před šestou s Beníkem, procházka vyprazdňovací, už bylo vedro. Vyplela jsem jahody, zalila to, na co už večer nebyla síla. Barák je vyvětraný, všechny otvory utemním, než k nám dojde hic...nevařím, včera jsem si připravila oběd na celý víkend. Jen pečení nebude. Kožuškové vyhledávají stín a evidentně dodržují pitný režim. Jinak to nejde. Zdravíme do Kožuškova... Alena

    OdpovědětVymazat
  2. Dobré ráno. Ve vašem zeleném ráji není těžké přežít současná vedra. Ráda jsem se podívala a přeji snesitelný den 😁

    OdpovědětVymazat
  3. Libuško naši dva kožušci jsou nalezlí ve sprchovém koutě a ani se nehnou. Dala jsem jim na zem mokrý ručník, ale vůbec si ho nevšímají. Hezkou neděli. Jaruna

    OdpovědětVymazat
  4. Bětka je mrška. Je to provokatérka. 😀Mějte se všichni krásně.

    OdpovědětVymazat

Jste hodní,
že jste si udělali čas a napsali mi komentář :-)

Jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.