... a vlastně i před deštěm.
V noci ze čtvrtku na pátek pršelo, ráno chvíli přestalo.
Šla jsem ven "nakrmit" slimáky, už se tam potvory promenádovaly.
Podle předpovědi mělo pršet i nadále.

Daří se mu, každé jaro čekám, jestli vypučí, zatím nezklamal.





Príma pohodový sobotní den, má být deštivý,
Kapradiny si v mokru lebedí.
Hlavně jsem musela posypat proti slimáků Hosty.
Loni jsem se věnovala spíš zahrádce
a slizouni si na nich v klídku pochutnávali.
Macešky na barelu se nádherně rozrostly ...
... a pořád krásně voní.Bledule letní pomalu odkvétá.
Lupinus.
Jakoupak asi bude mít barvu?
Doufám, že nebude také modrý.
Nechám se překvapit.


ale vody je potřeba, tak nám to nevadí.
Je i docela fajn si od práce na zahradě odpočinout.

Jo,jo taky musím dát krmení slimákům. Hosty jim chutnají. U nás to vypadá na den bez slunce, nebe je jaké je, ale zatím to moc na déšť nevypadá. Ale zatím!
OdpovědětVymazatKlidnou pohodovou sobotu, Libuško !
Hanka
Hani, tak od pondělí máme zase hezké počasí, déšť byl fajn, ale už mi chybělo sluníčko🥰
VymazatHezkou sobotu všem v Kožuškově. Tak jsem si včera postěžovala, že u nás neprší. Žofka se odpoledne polepšila a záhony hezky zalila. Vaše zahrádka je plná kytek a ráda se na ni vždy podívám...a na nedělní kožušky se vždy těším... Alena
OdpovědětVymazatAlenko, na Žofku musí zapršet, kdyby co bylo🥰
VymazatDobré ráno, také u nás drobně prší už od včera, Zemi to poslouží a zahrádkám taktéž. Asi bude pršet víc dní, takové zahrádkářské osvěžení je radost. U vás všechno kvete a slimoni budou mít pár smolných dní. Ať se vám tam všechno daří a dělá radost 😍
OdpovědětVymazatKitty se slimákama se musí hned zatočit, babské rady na ně neplatí, to už vím🥰
VymazatMyslím, že déšť zahrádka ocení a osvěží ji to :-)
OdpovědětVymazatLili, zahrádka se už zelená a dělá mi radost🥰
Vymazatkrásně svěží je pohled na zahradu po dešti.
OdpovědětVymazatMaruš máš pravdu, po dešti je na zahrádku krásný pohled🥰
VymazatLibuško, déšť tomu všemu prospěl. Je to zelené a svěží. Slimákům také dávám modré granulky. Zkusila jsem během let skořápky, kávovou sedlinu, pivní past a další. Ale "modrá je dobrá". A jako jediná opravdu účinkuje. Neteř chodí večer s čelovkou a skalpelem a řeže je na potkání. Na to bych neměla žaludek.
OdpovědětVymazatMěj hezké dny. 🍀
Alenko, tak tak. Na slimáky platí jenom granule 🥰
Vymazat