sobota 16. května 2026

💦Po dešti ...

... a vlastně i před deštěm.
V noci ze čtvrtku na pátek pršelo, ráno chvíli přestalo.
Šla jsem ven "nakrmit" slimáky, už se tam potvory promenádovaly.
Podle předpovědi mělo pršet i nadále.
Můj starý Modřínek.
Daří se mu, každé jaro čekám, jestli vypučí, zatím nezklamal.
Kapradiny si v mokru lebedí.
Hlavně jsem musela posypat proti slimáků Hosty.
Loni jsem se věnovala spíš zahrádce 
a slizouni si na nich v klídku pochutnávali.
Macešky na barelu se nádherně rozrostly ...
... a pořád krásně voní.
Bledule letní pomalu odkvétá.
Lupinus. 
Jakoupak asi bude mít barvu?
Doufám, že nebude také modrý.
Nechám se překvapit.
Príma pohodový sobotní den, 
má být deštivý, 
ale vody je potřeba, tak nám to nevadí.
Je i docela fajn si od práce na zahradě odpočinout.
Děkuju, že jste se přišli mrknout na naši zalitou zahradu.
💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦💦

12 komentářů:

  1. Jo,jo taky musím dát krmení slimákům. Hosty jim chutnají. U nás to vypadá na den bez slunce, nebe je jaké je, ale zatím to moc na déšť nevypadá. Ale zatím!
    Klidnou pohodovou sobotu, Libuško !
    Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hani, tak od pondělí máme zase hezké počasí, déšť byl fajn, ale už mi chybělo sluníčko🥰

      Vymazat
  2. Hezkou sobotu všem v Kožuškově. Tak jsem si včera postěžovala, že u nás neprší. Žofka se odpoledne polepšila a záhony hezky zalila. Vaše zahrádka je plná kytek a ráda se na ni vždy podívám...a na nedělní kožušky se vždy těším... Alena

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Alenko, na Žofku musí zapršet, kdyby co bylo🥰

      Vymazat
  3. Dobré ráno, také u nás drobně prší už od včera, Zemi to poslouží a zahrádkám taktéž. Asi bude pršet víc dní, takové zahrádkářské osvěžení je radost. U vás všechno kvete a slimoni budou mít pár smolných dní. Ať se vám tam všechno daří a dělá radost 😍

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Kitty se slimákama se musí hned zatočit, babské rady na ně neplatí, to už vím🥰

      Vymazat
  4. Myslím, že déšť zahrádka ocení a osvěží ji to :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Lili, zahrádka se už zelená a dělá mi radost🥰

      Vymazat
  5. krásně svěží je pohled na zahradu po dešti.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Maruš máš pravdu, po dešti je na zahrádku krásný pohled🥰

      Vymazat
  6. Libuško, déšť tomu všemu prospěl. Je to zelené a svěží. Slimákům také dávám modré granulky. Zkusila jsem během let skořápky, kávovou sedlinu, pivní past a další. Ale "modrá je dobrá". A jako jediná opravdu účinkuje. Neteř chodí večer s čelovkou a skalpelem a řeže je na potkání. Na to bych neměla žaludek.
    Měj hezké dny. 🍀

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Alenko, tak tak. Na slimáky platí jenom granule 🥰

      Vymazat

Jste hodní,
že jste si udělali čas a napsali mi komentář :-)

Jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.