čtvrtek 25. června 2026

🍅Asi ...

... by to chtělo trochu deště.
Zahrádka pořád ještě není moc barevná.
Většina kytek čeká na osvěžení shora z konve to není ono.
Brzy ráno, ještě za chládku jsem vyplela zahrádku😄
Tak veršovat jsem opravdu nechtěla🤭
Hlavně je ten úklid vidět na chodníčkách.
Už do toho praží slunko.
Záhonek po hrachu, 
asi tam ještě nasadím Okurky nakládačky, 
těch není nikdy dost. 
Tady mám venku dvě Okurky polní,
tak to nakládačkám bude vedle nich slušet.
Hrách dozrál v tom vedru během třech dní.
Každé ráno poctivě zalívám skleník 
a všechny rajčata v kyblíkách, cukety,  patizony ...
Letos mám rostlinek rajčat strašně moc,
až se mi bude chtít, tak je spočítám.
Někde už jsem jich sázela dohromady několik, 
tak jako v hranatém květináči.
Měla jsem hodně svých sazeniček a dcera mi ještě donesla další z práce.
 Paní si je tam pěstovala a zbyly ji, bylo ji líto je vyhodit.
 Tak jsem je nasadila, taky jsem je nechtěla vyhodit 
i když jsem měla spoustu svých. 
 Hodně jsem rozdala, ale přesto mi jich tolik zůstalo.
To jsou ty hlavní, kde je mívám každý rok.
Zalívat mi pomáhá Šneček, 
každé ráno už mě čeká na konvi.
Kontroluje mi, kolik mám ještě vody ...

Hned mi jde zalívání rychleji.
Pohodový čtvrteční den.
Neupečte se sluníčko začíná nabírat na síle,
ale o víkendu bude hůř.
Děkuju, že jste se i dnes přišli podívat.
🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅

1 komentář:

  1. Vaše zahrádka vypadá po ránu svěže, u nás nemáme vzrostlé stromy, stín chybí, do zahrady lze vyběhnout jen po ránu a pak až večer. Libuško, mám k Vám velikou prosbu. Nemohla byste nám (myslím, že to přivítám nejen já) napsat recept na Vaši cuketovou "majdu". Můj muž ve svém velikášství pokračuje i letos. Loni přinesl z trhu 50 kedlubnů, letos je to horší - koupil 3 cukety. Jestli budou plodit, jako každý rok, tak můžu zásobovat hotel. Rajčat bude také dost, tak základ bych měla a Váš recept je jistě prověřený lety. Děkuji a zdravím do Kožuškova... Alena

    OdpovědětVymazat

Jste hodní,
že jste si udělali čas a napsali mi komentář :-)

Jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.