sobota 27. června 2026

🌞Měsíc ...

... nevěřil, že máme taková vedra.
Přes den se na to musel přijít podívat.
Hrdličce je taky horko, vyhlíží déšť.
Až na fotce jsem si všimla, jak je bříza naproti v MŠ na vršku suchá.
Nejlíp je ve vedrech doma, 
tak tam na chvíli zůstaneme.
Ve verandě kvetou Orchideje.
Růžová kvete už dlouho, vlastně ona kvete pořád, už jí leze další stvol.
Tyto teprve začínají kvést.
Růžová Gloxínie je krásná ...
... ale na fialovou nemá na tu se nemůžu vynadívat.
Obě kvetou ve verandě, už aspoň dva měsíce.
Kdysi jsem tu psala, že toužím po žlutém pokojovém Ibišku
a nikde není k sehnání.
Tak už ho mám, asi proto, že jsem to vzdala, se objevil.
Už měl aspoň pět květů a nakvétá dál.
Dnes se prý ohřejeme ještě víc.
Takže jdu pozalívat kytky, 
zatáhnu žaluzie a už  mě nikdo do večera venku neuvidí.
Mějte se krásně a děkuju, 
že jste dnes opět přišli na čumendu.
🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞

5 komentářů:

  1. Zdravím ranní ptáčata v Kožuškově. Také jsem s Beníkem vyběhla brzy ráno a šestou hodinu odbíjely hodiny na věži, když už jsme byli na cestě k domovu. Zalila jsem zahradu, večer jsem tomu moc nedala, bylo to zbytečné, voda zahučela a vypařila... tak snad ranní závlaha vydrží aspoň do poledne. Teď udělám špízy a zahájím pitný režim. Jsem vysloveně zimní typ. Nemám ráda teplo, natož vedro... snad to přežijeme. Pozdravy všem... Alena

    OdpovědětVymazat
  2. Úplně jsem zapomněla pochválit nádherné kytičky. To dělá to vedro...Alena

    OdpovědětVymazat
  3. Chválím a moc ráda se dívám na barevnou krásu. Zde jsou moje pocity krásna na správném místě. I v domě je na co se dívat. I zde v Brně jsou břízy a ano, skoro každá má na vrcholu uschlé větve. Už jsou letité, některé už arboristi vykáceli.😅

    OdpovědětVymazat
  4. Já mám jen jednu orchidejku a ta mi kvete taky - dá se říci -stále. Teplo tedy je pořádné. A my dnes hrajeme odpoledne loutkové představení venku - v Ratibořicích. Tak snad to přežijeme :-))))
    Klidný den!
    Hanka

    OdpovědětVymazat
  5. Obdivuji orchideje u mě mají krátkou životnost, přes zimu sice mají obvyklou péči ale zbytek roku jsme na chatě, to v praxi znamená jednou za čas přijedeme, já kytky přeliji, aby vydržely a pak jsou zas na suchu. Takže jsem se zaměřila na tučnolisté a kaktusy. Lena

    OdpovědětVymazat

Jste hodní,
že jste si udělali čas a napsali mi komentář :-)

Jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.