středa 24. června 2026

🌞Víkend byl ...

... hodně žhavý i malý stín od ručníku na sušáku, 
nebyl k zahození
Nejhorší byla sobota, bylo přes 30°C.
My jsme si ještě přitopili, když jsme grilovali, 
ale o tom jsem už včera psala v okénku.
Mám ráda brzká rána, venku je klid, žádný hluk od sekaček.
Sluníčko teprve vykuje ...
Padne mi zrak na Kleopatřinu jehlu.
Zmetek jeden slizký, tak to on, mi ničí květy.
Nenapadlo by mě, že mu budou chutnat.
 Vlastně, co slimáci nežerou, že?
V noci na sobotu přišla malá bouřka,
 nepršelo dlouho, ale potěšilo mě, že trochu zalilo a pročistil se vzduch.
Opět bude čím doplnit sud u skleníku,
 Pepan nebude muset nosit vodu do sudu až od barelu.
Za chvíli bude zase pařák.
Na květu Řeřichy je spoustu černých broučků.
Zapátrala jsem, je to Blýskáček řepkový.
Živí se pylem a nektarem. Má nejraději žluté květy.
Byl i na květu Poděnky
Květ je uprostřed jako z peříček.
I na Okurce nakládačce jeden snídal.
Slez vytrvalý se mi tu vysemenil sám.
Dvě kupičky sena mi zmokly, nevadí ony zase uschnou,
suším si trávu, jako mulč do skleníku kolem okurek.
Vzpomněla jsem si jak stařenka říkávala:
"Dobré senečko bude pro králíky na zimu, zapršelo do něho."
A když nezmoklo, tak zase:
"Dobré senečko bude pro králíky na zimu, ani do něho nezapršelo."
Začíná zase jeden krásný den.
Děkuju všem za váš čas,
 co jste strávili u mě na blogu
a přeju pohodový den.
🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞

2 komentáře:

  1. Po nočním dusnu jsem teď pookřála na naší zahradě a teď v Kožuškově. Je třeba se připravit, o víkendu uhodí větší vedřiny a místo zelené trávy nás čeká suchá....žlutá... seno.... Alena

    OdpovědětVymazat
  2. Zdravím, do Kožuškova, to je denně první návštěva v hezkém blogu. Je léto, s tím nic neuděláme. Vy máte aspoň ranní vycházku s focením, a potom se schovat do stínu k nějakému osvěžení. Lehké jídlo a pití, to je program na horké dni 😋

    OdpovědětVymazat

Jste hodní,
že jste si udělali čas a napsali mi komentář :-)

Jestliže nemáte účet na google, tak pro vložení komentáře zvolte možnost
"název/URL" (pouze kdo máte blog či webové stránky) nebo
"anonymní" (ostatní) - v tomto případě zanechte i svůj podpis, abych věděla, kdo byl na návštěvě.