... hodně žhavý i malý stín od ručníku na sušáku,
nebyl k zahození
Nejhorší byla sobota, bylo přes 30°C.
My jsme si ještě přitopili, když jsme grilovali,
ale o tom jsem už včera psala v okénku.
Mám ráda brzká rána, venku je klid, žádný hluk od sekaček.Sluníčko teprve vykuje ...
Padne mi zrak na Kleopatřinu jehlu.
Zmetek jeden slizký, tak to on, mi ničí květy.
Nenapadlo by mě, že mu budou chutnat.
Vlastně, co slimáci nežerou, že?
nepršelo dlouho, ale potěšilo mě, že trochu zalilo a pročistil se vzduch.
Opět bude čím doplnit sud u skleníku,
Pepan nebude muset nosit vodu do sudu až od barelu.
Za chvíli bude zase pařák.
Zapátrala jsem, je to Blýskáček řepkový.
Živí se pylem a nektarem. Má nejraději žluté květy.
Byl i na květu Poděnky.
Květ je uprostřed jako z peříček.
I na Okurce nakládačce jeden snídal.Slez vytrvalý se mi tu vysemenil sám.
Dvě kupičky sena mi zmokly, nevadí ony zase uschnou,suším si trávu, jako mulč do skleníku kolem okurek.
Vzpomněla jsem si jak stařenka říkávala:
"Dobré senečko bude pro králíky na zimu, zapršelo do něho."
A když nezmoklo, tak zase:



Po nočním dusnu jsem teď pookřála na naší zahradě a teď v Kožuškově. Je třeba se připravit, o víkendu uhodí větší vedřiny a místo zelené trávy nás čeká suchá....žlutá... seno.... Alena
OdpovědětVymazatZdravím, do Kožuškova, to je denně první návštěva v hezkém blogu. Je léto, s tím nic neuděláme. Vy máte aspoň ranní vycházku s focením, a potom se schovat do stínu k nějakému osvěžení. Lehké jídlo a pití, to je program na horké dni 😋
OdpovědětVymazat